Social icons

Wedding at Chateau St. Havel in Prague | Svatba na Chateau St. Havel - Aneta a Tomáš

Untraditionally, Tomáš and Aneta’s wedding took place on Wednesday. Tomáš is a football player and therefore, it wasn’t easy to find a suitable Saturday which would not collide with any training sessions or matches. For their big day the couple picked Chateau St Havel in Prague and celebrated only with their closest family and friends.
Small weddings have charm and I have to admit that they are my favorite to photograph. At this wedding, I worked with the very nice girls from Dream Weddings agency for the very first time, and also with the following wonderful vendors:

Wedding planning & coordination: Dream Weddings Flowers: Květinové Lahůdkářství Video: Oldřich Čulík Make-up&Hair: Michaela Ohemová Dekorace: decstore.cz Cake & sweet bar: Andy's Cupcakes

Svatba Anety a Tomáše se konala netradičně ve středu. Tomáš je fotbalista a tak nebylo lehké vybrat sobotní termín, aby se nekryl s tréninky nebo zápasy. Pro svůj den si snoubenci vybrali Chateau St. Havel v Praze a slavili jen v nejužším rodinném kruhu a s pár blízkými přáteli. Malé svatby mají své kouzlo a musím se přiznat, že je fotím opravdu nejraději. Na této svatbě jsem také poprvé spolupracovala s moc milými holkami ze svatební agentury Dream Weddings a také s dalšími báječnými dodavateli.© Dara Rakovcik 2015. Všechny fotografie jsou chráněné autorským zákonem. All rights reserved. Powered by Blogger.