Social icons

Wedding at Farma Michael | Svatba na Farmě Michael - Radka a Jakub


Radka and Jakub’s wedding took place at Farma Michael from the early morning preparations till the evening party. The farm is great that you can have everything in one place and even be in absolute privacy. Their beginnings weren’t that easy and Jakub had to put in a lot of effort so that Radka could finally go out for coffee with him, but he managed and since then they have been inseparable.
The ceremony, led by the wonderful Mr. Halama from Turnov, was full of laughter and tears of happiness. Radka and Jakub celebrated with their loved ones and I must fully admit that it was a beautiful wedding.
Perfect wedding organization by: Bride to Bride, the bride transformed into a princess by make-up artist: Natalie Hostačná, amazing Vera Wang wedding dress from: Adina, groom’s bowtie: BeWooden, flowers: My Living – My Garden, sweet corner and cake: Mia Cakes, the video was made by my great colleague and professional: Tomáš Fraus, location: Farma Michael at Tvrz Nedvězí

{Svatba Radky a Jakuba se odehrávala v areálu Farmy Michael od ranních příprav až po večerní párty. Farma je skvělá v tom, že můžete mít vše na jednom místě a také naprosté soukromí. Jejich seznámení nebylo úplně jednoduché a Jakub musel vynaložit velkou snahu, aby s ním Radka mohla jít konečně na kafe, ale podařilo se a od té chvíle byli nerozluční. Při samotném obřadu, kterého se ujal úžasný oddávající pan Halama z Turnova, nechyběl smích ani slzy dojetí. Radka s Jakubem slavili v kruhu těch nejbližších a musím bez přibarvování přiznat, že to byla krásná svatba.
O perfektní organizaci se postarala svatební agentura: Bride to Bride, nevěstu v princeznu proměnila vizážistka: Natalie Hostačná, úchvatné šaty od Very Wang byli ze salónu: Adina, motýlek ženicha od: BeWooden, květiny: My Living - My garden, sladký koutek a dort: Mia Cakes, o video se postaral výborný kolega a profík každým coulem: Tomáš Fraus, lokace: Farma Michael na Tvrzi Nedvězí }


© Dara Rakovcik 2015. Všechny fotografie jsou chráněné autorským zákonem. All rights reserved. Powered by Blogger.