Social icons

Wedding in Martinicky Palace in Prague | Svatba v Martinickém paláci v Praze - Klára a Tony

17.7.16

It was only mere coincidence that I got to photograph Klárka and Tony’s wedding when their original photographer, and my great colleague, had to cancel the date and recommended me. (Thanks, Alča!). I was a bit scared if I was going to be able to fulfill the expectations of this couple and I managed not to disappoint them and I feel so happy my fears were unfounded.
Klárka and Tony have been a couple for 3 years, from which 1 year engaged, and all day long you could see how in love and happy they were. The preparations, the ceremony and the party all took place at the Martinický palace at the Prague Castle. The interiors of the palace are beautiful, just for a fairytale wedding. And I also have to praise the staff there and the catering, everyone was so nice and professional. Klárka and Tony, thank you very much for being so wonderful and that I could be with you on such an important and beautiful day!
Klárka and Tony are also very talented professionally. If you ever need to make a video, create attractive texts, proofreading, do not hesitate and contact them! www.customproduction.cz
Make-up&Hair: Lucie Uxová
Flowers: Frezia Fleur

K nafocení svatby Klárky a Tonyho jsem dostala náhodou, když jejich zamluvená fotografka a moje skvělá kolegyňka musela termín zrušit a doporučila mě. (Děkuji, Alčo!). Trochu jsem se obávala, abych splnila očekávání páru a nezklamala je, a jsem strašně ráda, že moje obavy byly zbytečné. Klárka a Tony jsou spolu 3 roky, z toho jeden rok zasnoubení, a celý den bylo vidět, jak jsou zamilovaní a šťastní. Přípravy, obřad i následná párty se konaly v Martinickém paláci na Pražském hradě. Interiéry paláce jsou překrásné, jak stvořené pro pohádkovou svatbu. A musím i moc pochválit zaměstnance paláce a catering, všichni byli opravdu moc milí a profesionální. Klárko a Tony, moc moc děkuji, že jste byli a jste tak úžasní a já mohla být s Vámi!
Klárka a Tony jsou navíc moc šikovní i po profesní stránce. Pokud byste potřebovali natočit video, vytvořit čtivé a poutavé texty, korektury, neváhejte se na ně obrátit! www.customproduction.cz
Make-up&Hair: Lucie Uxová
Flowers: Frezia Fleur


1 comment

  1. My husband and I had a particular vision for our wedding, and we were struggling to find the right venue, until we came across this place. I liked these wedding venues, the manager and his team are second to none.

    ReplyDelete

© Dara Rakovcik 2015. Všechny fotografie jsou chráněné autorským zákonem. All rights reserved. Powered by Blogger.