Social icons

Wedding at Chateau St.Havel in Prague | Svatba na Chateau St.Havel v Praze - Maruška a Petr

21.6.16

Maruška and Petr’s wedding was at Chateau St. Havel in Prague – Krč. It was all toned in pink and it was bright and easy-going. Adélka from Svatby podle Adély took care of the entire coordination, the girls from Decstore provided beautiful flower decorations and Stáňa from Punk Rock Cakes made an excellent cake and a sweet corner and the band Jelen played great music to dance to.
Maruška and Petr were smiling all day long and I am really glad that I could photograph their wedding! “Maruška and Petr, you are wonderful and your hearts are in the right place!”

Svatba Marušky a Petra se celá konala na Chateau St.Havel v Praze - Krči. Celá byla laděná do růžova, veselá a pohodová. O koordinaci se postarala Adélka ze Svatby podle Adély, nádhernou květinou výzdobu a dekorace obstaraly holky z Decstore, výborný dort a sladký koutek Stáňa z Punk Rock Cakes a k tanci zahrála kapela Jelen. Maruška a Petr byli celý den usměvavý a já jsem strašně ráda, že jsem mohla zrovna jejich svatbu fotit! „Maruško a Petře, jste báječní, se srdcem na pravém místě!“


Post a Comment

© Dara Rakovcik 2015. Všechny fotografie jsou chráněné autorským zákonem. All rights reserved. Powered by Blogger.