Social icons

Wedding handbook: Engagement photoshoot | Svatební příručka: zásnubní focení

13.3.16


S nadcházející sezónou se mě moje nevěsty často ptají, co je to vlastně to zásnubní focení a proč to má smysl. Obvykle mají mylnou představu, že během focení musí “zahrát” svoje zásnuby, budoucí ženich musí padnout na kolena a že to bude hrozný trapas.
Tak to naštěstí vůbec není a protože já nabízím svým budoucím párům, ale i ostatním klientům tento druh focení, rozhodla jsem se vysvětlit o co vlastně jde a sepsat pár důvodů proč je dobré nechat se ještě před svatbou nafotit v páru.

{With the upcoming wedding season my brides often ask me what an engagement photoshoot actually is and why it is worth it. Usually, they have the wrong idea that during the photoshoot they will have to “act out” their proposal, the groom-to-be will have to fall on his knee and all this will be really weird.
Luckily, it’s not the case, and since I offer the future couples and also other clients this type of photoshoot, I have decided to write down a few reasons to explain why it’s good to get a photoshoot before the actual wedding. }
1) Vyzkoušíte si ještě před svatbou, jaké to je nechat se profesionálně vyfotit. {You will try out what it’s like to have a professional photoshoot before your wedding day.}

Každý se někdy nechal vyfotit, kompaktem, mobilem, kamarády…ale ne každý se nechal vyfotit profesionálním fotografem. Asi nebudete přesně vědět, co Vás čeká, co se od Vás bude chtít a tak je zásnubní focení perfektní možností trochu se před svatbou “zacvičit” a zbavit se trémy. 
Focení totiž někdy vypadá jednodušeji, než ve skutečnosti je. Hodně záleží na fotografovi, jak dokáže své modely vést a jak s nimi komunikuje. Je hodně pravděpodobné, že během zásnubního focení budete dělat podobné pózy jako na svatbě. Po tomto focení se už ale budete cítit jistěji a ve Váš velký den pak vzniknou mnohem uvolněnější fotografie.

{Every one of us has had photos taken, with a compact, phone, by friends… but not all of us have had an experience with a professional photographer. Probably, you won’t exactly know what to expect, what you should do and so an engagement photoshoot is a great opportunity to “train” a little and get rid of the nerves. 
A photoshoot sometimes seems a lot easier than it actually is. A lot depends on the photographer, how they are able to lead their models and how they communicate with them. It is highly probable that during an engagement photoshoot you will be in similar poses as at the wedding photoshoot. You will feel a lot more confident after the engagement photoshoot and the photos from your big day will be more relaxed. }

2) Poznáte svého fotografa v akci. {You will get to know your photographer at work}

Svatební Fotograf s Vámi stráví celý den, který bude jedním z nejdůležitějších ve Vašem životě. Je proto důležité, abyste si se svým fotografem sedli i po té lidské stránce. Během zásnubního focení uvidíte, jestli Vám fotograf a jeho komunikace s Vámi  vyhovuje i během focení. Nestačí, aby se Vám jen líbila jeho práce. Důležité jsou i vzájemné sympatie.

{A wedding photographer is going to spend one of the most important days in your lives with you. It is therefore vital that you get on well with your photographer. During your engagement photoshoot you will be able to see if your photographer and the way they communicate suits you. The fact you like their work does not suffice. Mutual liking is essential. }

3) Fotografie můžete použít na svatební oznámení. {You can use your pictures for your wedding invitations}

Díky profesionálnímu focení získáte i nádherné romantické fotografie, které můžete právě před svatbou všemožně využít. Na svatební oznámení, pozvánky, na upomínkové dárečky pro svatební hosty, na svatební webovky…možností je opravdu hodně. A nebo je uchovat jako milou vzpomínku jen pro Vás dva.

{Thanks to the professional photoshoot you will have beautiful romantic pictures which you may utilize in many ways before your wedding. Wedding cards, invitations, remembrance gifts, wedding website… there are truly many options. Or just to keep the pictures as a sweet memory for yourselves.} 

4) Tématické focení. {Thematic photoshoot}

Během zásnubního focení půjde hlavně o Vás dva a Vaši lásku. Nemusíte se bát, nebudete se kroutit v nepřirozených pózách. Focení bude veselé, romantické, spontánní, přirozené. Na zásnubní focení si můžete donést různé rekvizity: cedulky s nápisy, balónky nafouknuté heliem…co Vás napadne a máte rádi, fantazii se meze nekladou.
A pokud jste kreativnější, můžete si vymyslet určité téma a to do focení vnést. Může to být například záliba, která Vás spojuje. Milujete cestování? Přineste si na focení kufry, mapy, společné letenky nebo třeba glóbus. Milujete moře? Vymyslíme focení na pískovně, s mušličkami a vodní tématikou. Můžete být kýmkoliv chcete. Na internetu je spousta inspirace, ale tou největší je určitě Váš společný život.

{Your engagement photoshoot will only be about the two of you and your love. You don’t have to worry you will be stuck in unnatural poses. The photoshoot will be fun, romantic, spontaneous and natural. You may bring various props: cards with signs, balloons filled with helium… whatever comes to your mind, whatever you like… there are no boundaries to your fantasy.
And if you are creative, you can come up with a theme of your own photoshoot theme.  It can be a hobby you have in common. Do you love travelling? Bring luggage, maps, plane tickets or a globe to your photoshoot. Do you love the sea? We can go to a sandpit bring shells and work with the water. You can be whoever you like. You may find tons of inspiration on the Internet, but I am sure the greatest inspiration is your life together.}

5) Užijte si focení a ukažte Vaši lásku! {Just enjoy the photoshoot and show your love!}

Na profesionální focení nechodíme každý den, pokud zrovna nejsme nejžádanější modelka světa. Měli byste ho brát jako něco výjimečného a náležitě se na něj připravit. Vymyslet vhodné oblečení pro sebe i partnera, abyste k sobě krásně ladili a byli upravení. Focení může být skvělá příležitost, jak si bez výčitek svědomí koupit něco nového na sebe. Já vždy svým klientkám doporučuji využít i služby profesionální vizážistky. Sice jsou to výdaje navíc a mnohá z Vás si myslí, že nalíčit a učesat se přeci dovedete sama. Ale věřte mě, na focení je potřeba trochu jiné líčení a s pomocí vizážistky budete na fotkách úchvatná! To platí i pro slečny, co se třeba nemalují vůbec a chtějí jen decentní líčení. U něj platí dvojnásob, aby bylo provedeno zkušenou vizážistkou. A pak už si prostě užívejte den v náruči Vašeho partnera a odměnou Vám budou nádherné vzpomínky v podobě profesionálních fotografií.

Chcete se ještě na něco zeptat? Napište mě svůj dotaz do komentáře! 

{We don’t undergo a professional photoshoot every day, if by chance we’re not a supermodel. You should take it as something exceptional and get ready for it properly. Think of the right clothing for the both of you so that it matches and you look good. The photoshoot can be a great opportunity to go shopping without any remorse. I always recommend my clients to have professional hair and make-up done. These may be seen as extra costs and many of you think you are able to do your own hair and make-up, but trust me, a photoshoot requires a different type of make-up and a professional make-up artist will help you look amazing in the pictures! This goes even for ladies who usually don’t wear any make-up and they want just a natural make-up. And especially a natural look requires a professional. And then you can simply enjoy a day in the arms of your partner and as a treat you will get a beautiful set of pictures full of great memories. 
Do you have any more questions? Ask me in the comments!}

Post a Comment

© Dara Rakovcik 2015. Všechny fotografie jsou chráněné autorským zákonem. All rights reserved. Powered by Blogger.